pozycjonowanie katowice

Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak oraz o kampaniach AdWords.

Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę...treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Trochę podstaw z dziedziny pozycjonowania

pozycjonowanie katowice

SEO jest to długotrwały proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. Generalnie jest to bardzo proste, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy pozycjonowaniu trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo czynników na przykład: obszar na który dana strona zakłada swoją działalność, konkurencje i wiele innych istotnych rzeczy. Wiadomo, że jest to proces, więc na efekt musimy poczekać parę miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest mnogość metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Liczne metody pozycjonowania

Optymalizować pod wyszukiwanie można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Czyste pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Takie pozycjonowanie to metoda, która gwarantuje długotrwałe i stałe efekty, brak ryzyka wyrzucenia witryny z pozycji. Jest również blackhat seo jest to odwrotność białego seo i często daje szybki krótkotrwały efekt i najczęściej kończy się na wyrzuceniu witryny w wyszukiwaniu. Smutne jest to, że dużo pozycjonerów wykorzystuje tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Dobór fraz, czyli ważne zadanie

Dobór słów kluczowych to ważna sprawa, ponieważ od tego zależy czy nasza strona na daną frazę będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla wprawnego pozycjonera kwestia doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co może zaowocować brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Dobre i mniej dobre firmy oferujące pozycjonowanie

SEO jako dziedzina biznesu w Polsce jest nowa, co nie oznacza braku dużej konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii łatwa, jednak nie każdy się do takiej pracy nadaje. Wymagana jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Dodane: 26-01-2015 12:10

Widok do druku:

pozycjonowanie katowice